Destek ve Randevu Hattı: 0236 461 60 01

Balla Gelen Güzellik

Balla Gelen Güzellik haberi, Balın sadece vitaminler ve mineraller içeren antioksidan özellikli bir besin maddesi olmadığını, cilt bakımı ve güzelliği açısından da çok önemli olduğunu biliyor muydunuz? Yorgun cildinizi tazelemek ve canlandırmak, kırışıklıkların daha az belirgin hale gelmesini sağlamak istiyorsanız içeriğinde bal bulunan güzellik maskelerini mutlaka denemelisiniz. Balı ayrıca saç bakımı ve el bakımı için de kullanabilirsiniz. Fakat nasıl bir bal kullandığınız önemli, ballı maskelerden azami fayda sağlamak için yüzde 100 organik bal kullanmanız gerekiyor.

Piyasada birçok çeşidi bulunan kozmetik ürünlerinin daha bakımlı ve güzel görünmenize yardımcı oldukları muhakkak. Fakat bu ürünlerin içinde renk ve koku veren, uzun süre dayanmalarını sağlayan çeşitli kimyasallar bulunuyor ve bu da herkese hoş gelmiyor. Siz de güzellik için doğal malzemeler ve doğal reçeteler kullanmayı tercih edenlerdenseniz saf balın faydalarını mutlaka araştırmalısınız. İçeriğinde sayısız besleyici maddeler barındıran bal kan dolaşımını hızlandırıyor ve cildin tonunu daha düzgün hale getiriyor. Cildinizde iltihaplanma sorunu varsa çareyi yine balda arayabilirsiniz.

Size hazırlanması ve uygulanması kolay bir bal maskesi tarifi verelim. İki yumurtanın akını bir kaba kırın ve kar haline gelinceye kadar çırpın. Başla bir kapta ikişer çorba kaşığı bal ve pirinç ununu güzelce birbirine karıştırın. Bütün malzemeleri birbirine karıştırdığınız zaman maskeniz hazır olmuş olacak. Yüzünüzün göz çevresi dışındaki her yerine ve boynunuza sürün, 10 dakika sonra da ılık suyla yıkayıp durulayın. Bu doğal bal bakım maskesi cildinizin daha genç ve ışıltılı görünmesine yol açacak.

Assya © 2018 Estetik ve Güzellik Salonu