Destek ve Randevu Hattı: 0236 461 60 01

 • Kalıcı oje, teknolojinin günümüze getirdiği çok büyük bir yenilik. Bayanlar içinde çok büyük bir kolaylık aslında. Kalıcı oje, normal ojeden farklı olarak bir makina sayesinde sürülmekte. Bu makina UV ışınlı bir makina’dır.

  Makinaya her bir kat oje sürüldükten sonra el makinaya sokuluyor ve daha sonra son kat sürüldükten sonra elinizi makinadan çıkartıyorsunuz ve oje kurumuş olarak çıkıyor. Dolasıyla sıfır kuruma süresi en büyük avantajlarından bir tanesi aslında normal oje‘ye göre.

  Kalıcı oje‘nin bir diğer avantajı ise, 15 gün kadar evde 30 gün kadar ise ayakta dayanabiliyor olması.

   2

  Kalıcı oje nasıl sürülür?

  Kalıcı oje yapmadan önce tırnaklarınızın nemden ve yağdan arındırılmış olması gerekiyor. Aksi takdir de ojeniz tutmayacak ya da kısa sürede atma yapacaktır. Kalıcı oje uygulamasına başlamadan önce yukarıda bahsettiğimiz durumları gözden geçirmelisiniz. Gözden geçirdikten sonra uygulama için ilk kat oje sürülür. Daha doğrusu baz kat denilen ilk kat cila uygulanır. Bu cilayı sürdükten sonra eliniz makinaya giriyor ve yaklaşık 10 saniye kadar UV ışını ile bekliyor. 10 saniye sonra elinizi çıkardığınızda 2 kat olarak rengini uygulamaya başlıyoruz. Bu her bir katta 120 saniye eliniz makina da kalıyor.

  Son işlem ise; koruyucu cila denilen kat uygulanır. Yine bu katta 120 saniye kadar makina da kaldıktan sonra ellerinizi makinadan çıkartıp, kalıcı ojenin kendi solüsyonu yardımı ile tırnağınızın üzerini bu solüsyon yardımıyla siliyorsunuz. Bu işlem bittiğinde tırnaklarınız kurumuş ve ojeniz de sabitlenmiş oluyor. Aynı işlemi  ayaklarınız için de uygulayabilirsiniz.


  3

  Kalıcı oje nasıl çıkartılır?

  Kalıcı oje’yi aseton yardımıyla çıkarmanız mümkün. Ama bu durum tırnaklarınıza zarar verir. Aseton yerine özel bir solüsyon yardımıyla çıkartabilirsiniz. Bu özel solüsyon yardımıyla tırnağınız zarar görmez. Bu özel solüsyonu bayan kuaförlerin de bulabilirsiniz.

Assya © 2018 Estetik ve Güzellik Salonu