Destek ve Randevu Hattı: 0236 461 60 01

 • İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yolu lazer epilasyondur. Ancak ticari kaygılarla kılların %100 temizlendiğini söylemek ve kesinlikle geri çıkmadığını söylemek kesinlikle doğru değildir. Bazı insanlarda lazer epilasyonun etkisi az olabilirken şu güne kadar uygulanan bir çok insanda tatmin edici sonuçlar alınmıştır.

  Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve tesiri, Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Association) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır.

  Epilasyonun Avantajları
  Hastaların çoğunda kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar.
  Hızlı bir yöntemdir 1 saatte vucuttaki tüm tüyler temizlenebilir.
  Seanslar genellikle 6-8 arasındadır ancak kişinin tenine göre ve kıl yapısına göre de değişebilmektedir.
  Cilt üzerine toksik yada allerjik bir yan etkisi yoktur,cildi tahriş etmez, kalıcı yara izi bırakmaz,kanserojen olduğunu gösteren herhangi bir kanıt yoktur.
  Batık kılların ve kıl dönmelerinin en önemli tedavi yöntemidir.Çünkü kıl kökü tahrip oldugu için tekrar yinelenmez ve pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkar.
  Cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur.

  Epilasyonun Dezavantaj ve Yan Etkileri
  Kişilerin kıl yapıları görülmeden herhangi bir şekilde kaç seans olacağı yada bitişi konusunda kesin bir bilgi verilmemelidir.
  Tedaviye en iyi yanıt acık renkli ten,koyu renkli kıl profiline sahip kişilerde gerçekleşmektedir.
  Lazer epilasyon sarı beyaz kızıl gibi kılları görmemektedir onun için bu tip kıllarda iğneli epilasyon daha dogru bir seçim olur.
  Bronz bir tene renk açılmasını beklemeden hiçbir  şekilde uygulama yapılamaz.Eğer uygulama yapılırsa kalıcı lekelenmelere sebep olabilir.
  Epilasyon sırasında hafif kabartılar ve kızarıklıklar meydana gelebilir ancak bunlar işlemden sonra 1-2 saat içinde yok olacaktır.bunun olma sebebi lazer ışınının kıl köküne etki etmesinden kaynaklanmaktadır.
  Koyu ciltlerde uygulanan bölgede ya da çevresinde ince tüylerde artma görülebililir.Özellikle esmer tenlerde görülen bir yan etkidir.

Assya © 2018 Estetik ve Güzellik Salonu